Eurhodip 2019 Magazine

Eurhodip 2019 Magazine

Η σχολή της ΑΝΚΟ πρωταγωνιστεί στην ετήσια έκδοση του περιοδικού του διεθνούς Φορέα Eurhodip.
Οι καθηγητές της σχολής της ΑΝΚΟ, κυρία Αναστασία Ορφανουδάκη και κύριοι Δημήτρης Κονταράττος και Γιάννης Βρεττάκος, συνέγραψαν επιστημονικά άρθρα τα οποία δημοσιευτήκαν  στο Eurhodip 2019 Magazine!
Τα θέματα των άρθρων κέντρισαν τον ενδιαφέρον του διεθνούς εκπαιδευτικού φορέα. Πιο συγκεκριμένα, οι καθηγητές μας παρουσίασαν τα εξής άρθρα:
  • Ιπποκράτης ο Κώος, ο πατέρας της Ιατρικής
Αναστασία Ορφανουδάκη, Διαιτολόγος-Διατροφολόγος, Καθηγήτρια της σχολής ΑΝΚΟ στην Κω

• Η συμβολή των βοτάνων στην τέχνη της Αρτοποιίας
Ιωάννης Βρεττάκος, Αρτοποιός, Καθηγητής της σχολής ΑΝΚΟ στην Κω
  • Τροφογνωσία
Δημήτρης Κονταράτος, Τεχνολόγος Τροφίμων-R&D Chef, Καθηγητής της σχολής ΑΝΚΟ στη Ρόδο

Στόχος των άρθρων ήταν η ανάδειξη της συμβολής του Ιπποκράτη και της Θεωρίας του στην γαστρονομία. Ακόμη, μέσα από το άρθρο του κυρίου Κονταράτου παρουσιάστηκε η συμβολή της Τροφογνωσίας και η σημασία της στο πεδίο της γαστρονομίας.
Η σχολή της ΑΝΚΟ, η Νο1 Σχολή Τουριστικών της Δωδεκανήσου, συνεχώς προσπαθεί να εξελίσσεται και να βελτιώνεται. Στόχος μας είναι η αναβάθμιση των εκπαιδευτικών μας προγραμμάτων και η διεθνής αναγνώριση της σχολής.

Το ταξίδι συνεχίζεται!!!

Δείτε εδώ το περιοδικό: http://www.eurhodip.com/2019/04/eurhodip-2018-magazine-available/