Συμμετοχή της ΑΝΚΟ Ρόδου στο 3ο Food Road Show by Caterplus.

Συμμετοχή της ΑΝΚΟ Ρόδου στο 3ο Food Road Show by Caterplus.

Η Σχολή ΑΝΚΟ συμμετείχε στο 3ο Food Road Show, τη μεγαλύτερη έκθεση προϊόντων εστίασης στη Ροδο αφιερωμένη στη γεύση, που διοργάνωσε με μεγάλη επιτυχία η Caterplus ΜΑΡΙΝΑΚΗΣ Γ. ΕΜΠΟΡΙΚΗ Α.Ε τη Πέμπτη 29 Μαρτίου στην αίθουσα ΒΕΡΓΙΝΑ.

Στην έκθεση συμμετείχαν σπουδαστές της σχολής από τα τμήματα Μαγειρικής, Ζαχαροπλαστικής και Hotel Management.
Οι σπουδαστες  υποστήριξαν με τις γνώσεις τους και τις ικανότητες τους την προετοιμασία των εδεσμάτων που παρουσιάστηκαν από κορυφαίες εταιρίες εστίασης, σέρβιραν και βέβαια προσέφεραν τα δικά τους κεράσματα στον κόσμο που παρευρέθηκε.

Στην έκθεση συμμετείχαν επαγγελματίες Chef, Pastry Chef, Bakers, Bartenders από την τοπική αγορά.
Στο Food Road Show οι συμμετεχοντες και οι σπουδαστές της σχολής είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν τα  επιτυχημενα Worκshops από τους καταξιωμένους Chef, Γκίκα Ξενάκη και Άνταμ Κοντοβά, οι οποίοι μοιράστηκαν τις γνώσεις και τις συνταγές τους.
Επίσης, και το εντυπωσιακό workshop για Bartenders από τους Αλέξανδρος Γκικόπουλος και Τεό Σπυρόπουλος.

Ευχαριστούμε θερμά την εταιρεία Caterplus ΜΑΡΙΝΑΚΗΣ για τη πρόσκληση και την συγχαίρουμε για την  επιτυχημένη διοργάνωση.