Πρόσκληση Σπουδαστών στις Ημέρες Καριέρας Ρόδου

2η ΗΜΕΡΑ ΚΑΡΙΕΡΑΣ Τρίτη 6 Φεβρουαρίου
{Αφορά όλα τα τμήματα Ι.ΙΕΚ & Ταχύρυθμα}

Τοποθεσία: ξενοδοχείο Semiramis

Αγαπητοί σπουδαστές/στριες όλων των τμημάτων ΙΕΚ και ταχύρυθμων σας ενημερώνουμε ότι θα πραγματοποιηθούν 2 ημέρες Καριέρας τη Δευτέρα 5 Φεβρουαρίου και Τρίτη 6 Φεβρουαρίου. Όσοι ενδιαφέρεστε για εύρεση εργασίας ή πρακτικής άσκησης θα πρέπει να παρευρεθείτε και στις 2 ημέρες Καριέρας.
Η ενεργή συμμετοχή σας και στις 2 μέρες Καριέρας είναι ο Μόνος τρόπος για εύρεση εργασίας μέσω της σχολής.
Παρακάτω θα δείτε τις ώρες προσέλευσης ανά τμήμα. Και τις 2 ημέρες θα έρθετε τις ίδιες ώρες.
Όλα τα μαθήματα της σχολής καταργούνται τις 2 αυτές ημέρες από τις 16:00 μμ και έπειτα εκτός από όσα ανακοινώσουμε ότι θα λειτουργήσουν. Για όσα ταχύρυθμα ακυρωθούν θα υπάρξει αναπλήρωση. Για το ΙΕΚ δεν θα γίνει αναπλήρωση.

Οδηγίες (μελετήστε προσεκτικά τις οδηγίες)
  • Κάθε ημέρα οι επιχειρήσεις θα είναι διαφορετικές
  • Και τις 2 ημέρες θα προσέλθετε την ίδια ώρα με βάση το παραπάνω πρόγραμμα. Η συμμετοχή σας είναι υποχρεωτική και τις 2 ημέρες
  • Παρακαλούμε να προσέλθετε τουλάχιστον 15 λ νωρίτερα από την προκαθορισμένη ώρα για Check-in
  • Η ώρα λήξης είναι ενδεικτική.
  • Προσέλευση στο Semiramis Hotel, Ιωάννου Μεταξα 18. Ρόδος. Στο χώρο της εκδήλωσης δεν θα υπάρχει δυνατότητα εκτύπωσης βιογραφικών ή άλλων εγγράφων.
  •  Η Reception  στη σχολή θα  λειτουργεί για τις ανάγκες των μαθημάτων που θα υλοποιούνται Φροντίστε να έχετε τουλάχιστον 10 αντίγραφα  βιογραφικών μαζί σας στα οποία θα υπάρχει και η φωτογραφία σας.
  • Ποιοι συμμετέχουν: συμμετέχουν μόνο όσοι αναζητούν εργασία ή πρακτική. Όσοι έχετε ήδη δουλειά για την σεζόν παρακαλούμε μην προσέλθετε.
  • Κάντε συνέντευξη με όλες τις επιχειρήσεις
  • Μην κλείσετε δουλειά στη μέρα καριέρας, σκεφτείτε προσεκτικά, πάρτε το χρόνο σας και αποφασίστε με βεβαιότητα. Εφόσον κλείσετε δουλειά ενημερώνετε την κ. Κατερίνα. Απαγορεύονται ρητά οι αλλαγές.
  • Πηγαίντε Ν. Ρόδο, μία αλλαγή θα σας κάνει καλό!
  • Ενδυμασία: Επίσημη
Χαιρετισμός
Η Διεύθυνση, το Διοικητικό προσωπικό & οι Καθηγητές σας
Σας ευχόμαστε Καλή επιτυχία & προσεκτική επιλογή επιχείρησης ύστερα από ώριμη σκέψη! Όταν δίνουμε τον λόγο μας σε μία επιχείρηση δεν ακυρώνουμε μετά, ο λόγος μας είναι συμβόλαιο.