Χορηγία Υποτροφίας από εταιρεία Διμέλλης Απόστολος

Χορηγία Υποτροφίας από εταιρεία Διμέλλης Απόστολος

Νέα υποτροφία για έναν τυχερό σπουδαστή από την εταιρεία Τροφοσύνθεση

Η εμπιστοσύνη που έχει κερδίσει η Anko με την πολύχρονη πορεία της και τους άξιους επαγγελματίες που έχει προσφέρει στην αγορά εργασίας είναι γεγονός αδιαμφισβήτητο. Ως εκ τούτου, η χαρά όλων των στελεχών της σχολής πολλαπλασιάζεται όταν η αφοσίωση και η σκληρή δουλειά φέρουν αποτελέσματα και συνεργασίες που γεννούν τη μέγιστη θετική επιρροή στο κοινωνικό σύνολο.

Είμαστε στην ευχάριστη θέση λοιπόν να ανακοινώσουμε μια νέα υποτροφία για το ακαδημαϊκό έτος 2020-2021!

Η εμπορική εταιρεία Α’ υλών ζαχαροπλαστικής Τροφοσύνθεση - Διμέλλης Απόστολος προσφέρει μία πλήρη Υποτροφία ΙΕΚ Ζαχαροπλαστικής  Αρτοποιίας για τα δίδακτρα του 1ου έτους σπουδών!

Οι ενδιαφερόμενοι πρέπει να καταθέσουν την αίτηση τους έως 30 Σεπτεμβρίου είτε με ηλεκτρονική αποστολή, είτε με την προσέλευση τους στη διεύθυνση της σχολής.
Η τελική επιλογή θα γίνει βάσει κοινωνικών και οικονομικών κριτηρίων.

Η εταιρία Τροφοσύνθεση λειτουργεί στην Ρόδο από το 1992 ως παραγωγική- εισαγωγική σε πρώτες και βοηθητικές ύλες αρτοποιίας – ζαχαροπλαστικής και αφυδατωμένων τροφίμων. Με συνέπεια και γνώση της τεχνολογίας τροφίμων οργανώθηκε μια σύγχρονη και εξελίξιμη παραγωγική μονάδα. Γνωρίζοντας τις ανάγκες και τις ιδιομορφίες της αγοράς λόγω του τουρισμού η παραγωγή ειδικεύθηκε σε μείγματα που βοηθάνε τον επαγγελματία ζαχαροπλάστη – αρτοποιό – μάγειρα έχοντας την καλύτερη ποιότητα στην καλύτερη τιμή.

Ευχαριστούμε θερμά την εταιρεία Τροφοσύνθεση για την εμπιστοσύνη, την τιμή και τη χαρά που θα δώσουν σε ένα εκκολαπτόμενο ζαχαροπλάστη – αρτοποιό!

Κάνε την αίτηση σου σήμερα!
Μια νέα πόρτα μόλις άνοιξε στη ζωή σου!

Πληροφορίες:

Δικαιολογητικά που πρέπει να προσκομισθούν για την αίτηση Υποτροφίας έως 25/9/2020:

1. Τελευταίο Εκκαθαριστικό 2019
  2. Απολυτήριο Λυκείου
  3. Πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης
  • Σε περίπτωση που υπάρχουν:
  1. Δικαιολογητικό για δήλωση αναπηρίας 50%, οποιοδήποτε μέλος συγγένειας Α’ βαθμού (βεβαίωση ΚΕΠΑ)
  2. Δικαιολογητικό για μονογονεϊκή οικογένεια-διαζευκτήριο και έντυπο γονικής επιμέλειας