Διάλεξη με θέμα: Τουρισμός και Τουριστική  Ανάπτυξη στην Αρχαιότητα στην ΑΝΚΟ Ρόδου

Διάλεξη με θέμα: Τουρισμός και Τουριστική Ανάπτυξη στην Αρχαιότητα στην ΑΝΚΟ Ρόδου

Μεγάλη συμμετοχή είχε η 1η διάλεξη που πραγματοποιήθηκε στην ΑΝΚΟ με θέμα Τουρισμός και Τουριστική Ανάπτυξη στην Αρχαιότητα, με εισηγητή τον καθηγητή Σπύρο Συρόπουλο από το Πανεπιστήμιο Αιγαίου.

Η ομιλία του Συρόπουλου εστίασε στην απαρχή του τουριστικού προϊόντος του τουρισμού και της τουριστικής βιομηχανίας στην Ελληνορωμαϊκή αρχαιότητα.
Μια πολύ ενδιαφέρουσα ομιλία για όσους ασχολούνται με τον τουρισμό την οποία παρακολούθησαν σπουδαστές του ΙΕΚ Hotel Management, σπουδαστές του ΚΔΒΜ Reception και συνεργάτες.

Ευχαριστούμε θερμά τον κ Συρόπουλο για την ενδιαφέρουσα θεματολογία που παρουσίασε.