Ημερίδα με θέμα: Ψηφιακός μετασχηματισμός και Τεχνητή νοημοσύνη
← Όλα τα Νέα

Ημερίδα με θέμα: Ψηφιακός μετασχηματισμός και Τεχνητή νοημοσύνη

Ο όμιλος Mitsis Hotels & η  Τουριστική σχολή ΑΝΚΟ Ρόδου σας προσκαλούν στην ημερίδα με θέμα Ψηφιακός μετασχηματισμός και Τεχνητή νοημοσύνη στο Επιμελητήριο Δωδεκανήσου.

Ημερομηνία: Σάββατο 7 Δεκεμβρίου
Τόπος: Αίθουσα Γ.Β Καραγιάννης, Επιμελητήριο Δωδεκανήσου
¨Ώρα προσέλευσης:  9:30πμ
Έναρξη 10:00 πμ  - λήξη 14:00 μμ

Συνοπτικό πρόγραμμα
  • Εισαγωγή στον Τεχνολογικό μετασχηματισμό και στην Τεχνητή Νοημοσύνη
θα αναπτυχθεί, πώς η εφαρμογή νέων τεχνολογιών μέσα στις επιχειρήσεις μπορεί να οδηγήσει σε δομικές αλλαγές και να αυξήσει την αξία για τους πελάτες και τον οργανισμό. Η Τεχνητή Νοημοσύνη είναι το σύνολο ποικίλων τεχνολογιών, που επιτρέπουν στα μηχανήματα να εντοπίσουν, κατανοήσουν, ενεργήσουν και διδαχθούν είτε από μόνα τους είτε να ενισχύσουν τις ανθρώπινες δραστηριότητες.

• Διαδικτυακές πλατφόρμες τεχνητής νοημοσύνης
Η εταιρεία πληροφορικής OpenText - Enterprise Information Management (EIM) στηρίζει τις επιχειρήσεις στην ψηφιοποίηση διαδικασιών και στην ανακάλυψη της αξίας, που πηγάζει από τις πληροφορίες και στα στατιστικά, ενισχύοντας την ικανότητα των επιχειρήσεων στην λήψη αποφάσεων μέσα από την χρήση δεδομένων.

• Το παράδειγμα των Mitsis Hotels.
Ψηφιοποίηση όλων των διαδικασιών και των αρχείων στον όμιλο Mitsis hotels. Με την χρήση του λογισμικού OpenText Content Lifecycle Management

Συν-διοργάνωση Mitsis Hotels & Τουριστική σχολή ANKO

Συντονισμός – Παρουσίαση Εκδήλωσης: Τσεκούρας Βασίλης, OPEN TV.
Με την στήριξη του Επιμελητηρίου Δωδεκανήσου.

Είσοδος ελεύθερη
στην λήξη: οι συμμετέχοντες θα λάβουν βεβαίωση παρακολούθησης σεμιναρίου

Δηλώσεις συμμετοχών: Οι θέσεις έχουν κλείσει