Συμμετοχή της ΑΝΚΟ στον Διεθνή Διαγωνισμό Μαγειρικής της Gastro Afyon 2018 στην Τουρκία

Διεθνή Διάκριση για την ΑΝΚΟ Academy!!!!
Ξεχώρισαν οι σπουδαστές Μαγειρικής & Ζαχαροπλαστικής της Anko στον Διεθνή Διαγωνισμό Μαγειρικής Gastro Afyon 2018.

Με μοναδική εκπροσώπηση της ΑΝΚΟ από Ελλάδα στον Διεθνή Διαγωνισμό Μαγειρικής Gastro Afyon 2018 στην Τουρκία οι σπουδαστές του Ι.ΙΕΚ της Κω απέσπασαν 2 Χρυσά Μετάλλια, 4 ασημένια & 5 χάλκινα.

O Διαγωνισμός συνδιοργανώθηκε από τον Σύλλογο Αρχιμαγείρων του Afyon, από την Ομοσπονδία Αρχιμαγείρων την Τουρκίας και το πανεπιστήμιο του Afyon.

Οι σπουδαστές της ΑΝΚΟ αναμετρήθηκαν σε διεθνές επίπεδο και απέδειξαν το υψηλό επίπεδο γνώσεων που κατέχουν.
Οι σπουδαστές μας συμμετείχαν σε 3 βασικές κατηγορίες: Ψάρι, Κρέας και Γλυκό. Τα πιάτα μας έκλεψαν τις εντυπώσεις των κριτών και του κοινού, ενώ ανέδειξαν τον Ευρωπαϊκό τους χαρακτήρα.

Νικητές από το ΙΕΚ Μαγειρικής είναι:
Πάχος Ραφαήλ: 2ος στην κατηγορία Κρέας & 3ος στην κατηγορία Ψάρι
Τσουκαλάς Ασλάνης: 2ος στην κατηγορία Ψάρι & 3ος στην κατηγορία Κρέας
Νικητές από το ΙΕΚ Ζαχαροπλαστικής είναι:
Κοντογιωργάκη Αργυρώ: 2η στην κατηγορία Γλυκό
Φωτάκης Νικόλαος: 3ος στην κατηγορία Γλυκό