Βεβαίωση σπουδών Anko Ρόδου

Βεβαίωση σπουδών Anko Ρόδου

Βεβαιώσεις σπουδών μπορείτε να αιτηθείτε μόνο γραπτώς από την σχολή από 1/11/2017.
Δεν γίνονται δεκτές αιτήσεις μέσω mail, Facebook ή τηλεφώνου.
Υπάρχει σχετική έντυπη αίτηση που θα βρείτε στον πάγκο απέναντι από την γραμματεία του 2ου Ορόφου.
Εκεί παίρνετε μία κενή αίτηση και συμπληρώνετε όλα τα κενά που υπάρχουν σε αυτή.
Αιτήσεις χωρίς τα απαραίτητα στοιχεία που ζητούνται θεωρούνται άκυρες.

Αφού συμπληρώσετε την αίτηση σας για Βεβαίωση Σπουδών την τοποθετείτε στην ειδική θέση που τοποθετούνται όλες οι αιτήσεις στον ίδιο πάγκο.
Μπορείτε να κάνετε αίτηση καθημερινά, από Δευτέρα έως και Πέμπτη μεσημέρι στις 15:00.
Μπορείτε να παραλάβετε τις Βεβαιώσεις Σπουδών σας κάθε Παρασκευή πρωί από την Γραμματεία στον 2ο Όροφο της σχολής.

Όσον αφορά τις αιτήσεις Βεβαιώσεων Σπουδών για την Στρατολογία και για τον ΟΑΕΔ δεν απαιτείται να συμπληρώσετε την παρούσα αίτηση.
Έχουμε ήδη κινήσει τις διαδικασίες ώστε τα αγόρια που θα φοιτήσουν στο ΙΕΚ να παραλάβουν την ειδική αυτή βεβαίωση έως τα τέλη Νοεμβρίου και θα ειδοποιηθούν από την σχολή όταν είναι έτοιμες ώστε να τις παραλάβουν.

Όσον αφορά το ΙΕΚ, κάθε ακαδημαϊκό εξάμηνο δικαιούστε μία Βεβαίωση Σπουδών. Άρα συνολικά δύο βεβαιώσεις το κάθε έτος.
Αν χρειάζεστε περισσότερα από ένα αντίτυπα το αναγράφετε στην αίτηση όταν την συμπληρώνετε στο ειδικό πεδίο που υπάρχει, μπορείτε να πάρετε έως 5 αντίτυπα συνολικά όλο το εκπαιδευτικό έτος.

Όσον αφορά το ΚΔΒΜ, δηλαδή τα ταχύρυθμα τμήματα δικαιούστε 5 Βεβαιώσεις Σπουδών ανά εκπαιδευτικό έτος. Με την λήξη του προγράμματος και αφού παραλάβετε το πτυχίο σας, δεν δίνονται βεβαιώσεις σπουδών. Μπορείτε να κάνετε αντίγραφα το πτυχίο και να το χρησιμοποιήσετε εάν χρειαστεί.