2ο ΣΥΝΕΔΡΙΟ ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗΣ ΚΑΙ ΤΟΥΡΙΣΜΟΥ» Ρόδος, 21 και 22 Οκτωβρίου

2ο ΣΥΝΕΔΡΙΟ ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗΣ ΚΑΙ ΤΟΥΡΙΣΜΟΥ» Ρόδος, 21 και 22 Οκτωβρίου

Στις 21 και 22 Οκτωβρίου θα πραγματοποιηθεί το 2ο Συνέδριο Αρχιτεκτονικής και Τουρισμού στο Ξενοδοχείο Rodos Palace.

Τα Συνέδρια Αρχιτεκτονικής και Τουρισμού αποτελούν μια πρωτοβουλία του Συλλόγου Αρχιτεκτόνων Δωδεκανήσου με σκοπό τη θεσμοθέτηση Διεθνών Συνεδρίων που θα διαπραγματεύονται τη διά-δραση μεταξύ Αρχιτεκτονικής και Τουρισμού και θα προσελκύουν επισκέπτες (Ξενοδόχους, Αρχιτέκτονες και γενικότερα επαγγελματίες του τουρισμού) από όλον τον πλανήτη.

Μεταξύ των ομιλητών θα είναι Διεθνούς φήμης Αρχιτεκτονικά Γραφεία από όλον τον κόσμο (όπως Zaha Hadid Architects, UNStudio, κα.).

Η είσοδος θα είναι ελεύθερη για το κοινό.
Όσοι σπουδαστές της σχολής Anko ενδιαφέρονται  να παρακολουθήσουν το συνέδριο παρακαλούμε επικοινωνήστε με τη σχολή με μήνυμα σας στο facebook δηλώνοντας ονοματεπώνυμο, e-mail και κινητό τηλέφωνο ή επικοινωνήστε τηλεφωνικά με τη σχολή.